Második fordulóba lépett a Zöldutat a Zöldnek – Észak-Alföldi Hulladéklerakó Rekultivációs Program.
A pályázat sajtóközleményét, melyben községünk is szerepel itt olvashatja el!
Szeretnék Önöknek tájékoztatást adni az idei és a múlt évben történt beruházásokról, pályázatokról. Cserkeszőlőben a Községi Önkormányzat ez idáig 10 db pályázatott nyújtott be, melyből nyertes pályázataink:
|
Pályázat címe |
Önerő |
Nyert támogatás |
Beruházás |
|
Termál Fedett Téli-Fürdő |
498.477.358 Ft |
451.522.642 Ft |
950.000.000 Ft |
|
Polgármesteri Hivatal |
1.667.810 Ft |
14.997.405 Ft |
16.665.215 Ft |
|
Bölcsőde fejlesztés |
767.500 Ft |
3.070.000 Ft |
3.837.500 Ft |
|
Parlagfű mentesítés |
263.738 Ft |
216.222 Ft |
479.960 Ft |
|
Cserkeszőlő településkép |
6.382.604 Ft |
25.530.417 Ft |
31.913.021 Ft |
|
Orvosi rendelő felújítása, |
12.873.248 Ft |
22.000.000 Ft |
34.873.248 Ft |
|
Cserkeszőlő belterületi |
27.767.699 Ft |
249.909.288 Ft |
277.676.987 Ft |
Az épülő Téli Fürdőnk, a június 20-állapotok szerint, 44 %-os készültségi állapotig jutott el. Az építés üteme, a kedvezőtlen időjárási viszonyok miatt, ugyan elmarad a korábban tervezettől, így a kivitelezés végső időpontja eltolódik, de a jelenlegi ütem szerint még ez év novemberében, egy újabb látványos épület együttessel gazdagodik településünk fürdő komplexuma.
Fontos kiemelnünk, hogy a megépülő Téli

Fürdőnket az Önkormányzatunk Képviselő testülete legutóbbi ülésén, határozatában, a település az önkormányzati törzsvagyonának részévé nyilvánította, megerősítve azt a szándékát, amit a pályázati dokumentációban is kifejezésre jutatott, hogy a fürdő komplexumot továbbra is a település érdekében kívánja fejleszteni és működtetni. A 451 522 642.- Ft támogatással megvalósuló beruházás, összességében, egymilliárd forintot meghaladó vagyongyarapodást eredményez majd a településünkön. Az építési költségeken túl további 25 millió forinttal növekszik a beruházás összege a műszaki ellenőr, projekt menedzsment, könyvvizsgáló, marketing valamint a közbeszerzés miatt. Továbbiakban az épületbe egy tanmedencét építünk 38 millió forint értékben , valamint tervünkben szerepel egy csúszda beépítése 14,9 millió forint értékben és a büfé- és öltöző berendezés további 14 millió forint értékben.
A Polgármesteri Hivatal teljes körű akadálymentesítésével célunk a Cserkeszőlő, Köztársaság tér 1. szám alatti Polgármesteri Hivatalban működő önkormányzati ügyfélszolgálatokhoz való egyenlő
esélyű hozzáférés biztosítása, ezzel a fogyatékos személyek jogairól és esélyegyenlőségükről szóló 1998. évi XXVI. Törvényben előírt kötelezettségek teljesítése. Az akadálymentesítés megvalósításával nemcsak a fogyatékos személyek, hanem a településünkön élő időskorú, beteg, babakocsit használó emberek életkörülményeit is javítani kívánjuk. Az akadálymentesítés megvalósítása a napokban kezdődik és 2010 decemberéig el fog készülni.
Önkormányzatunk az idei év folyamán az Önkormányzati Minisztérium által kiírt 1/2010 rendeleti pályázaton nyert támogatást a Cserkeszőlői Bölcsőde fejlesztésére. A Bölcsőde épületében a homlokzati és belső nyílászárók cseréje vált szükségessé a nem megfelelő hézagzárás és üvegezési elégtelenségek miatt. A gyermekek kültéri foglalkoztatásának szerves része az épülethez tartozó, részben fedett terasz és a közlekedő lépcső. A jelenlegi állapota nem megfelelő, ezért a terasz és a lépcső csúszásmentesített kerámia burkolattal lesz lefedve, valamint a teljes foglalkoztató teraszrész napellenzős árnyékolóval lesz ellátva. A beruházás elkészülésének határideje 2010. december.
A Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Térségfejlesztési és Külügyi Iroda által kiírt 2010. évi Megyei Parlagfű-mentesítési Alap pályázatán nyert támogatást, melyből 3 db fűkasza és egy Parlagfű mentesítési akciónap lett finanszírozva.
A régi mozi épületéből pályázaton nyert támogatásból kerül kialakításra a fürdő második bejárata a Kinizsi úton. Az előző újságban már megjelent az épület felújított tervének fotója

és aki elsétál a helyszínre láthatja, hogy a beruházás nemhogy megkezdődött, de már vége fele tart, várhatóan július 15-ig el fog készülni. Ehhez a támogatást az Új Magyarország Vidékfejlesztési Program által kiírt III. tengelyes Falumegújítás és fejlesztés című pályázaton nyertük. Ez egy igen leromlott állapotú épület volt, az üdülőövezetet a Strandfürdővel összekötő út mentén. Évek óta nem használta már senki, régi funkciója pénztár és irodaépület volt. A felújítás után a turisták információs irodája, egy pénztár, valamint a vízmű iroda fognak itt helyet kapni. Az épület felújításakor célunk közvetlenül a fürdőhöz illeszkedő épület kialakítása volt. Az itt létesített pénztár remélhetőleg tehermentesíti majd az üdülőövezettől távolabb eső főpénztárat.
Pályázatom nyert pénzből valósult meg a Szinyei utcai
köztéri játszótér korszerűsítése is. A játszótéren a játszóeszközök elhasznált állapotban voltak, balesetveszélyesek, nem feleltek meg a hatályos szabványoknak. A felújítás során a beépítésre került játékok 1-4 éves és 5-12 éves korosztály igényei szerint, csoportosítva kerültek elhelyezésre.
Az orvosi rendelő felújítása befejeződött, a funkcionális átalakítással egyidejűleg kicserélték a nyílászárókat, burkolatokat, gépészeti- villamossági felújítást valamint teljes hőszigetelést is végeztek.
Uniós pályázaton 249 millió Ft támogatást nyertünk belvízelvezető csatorna építésére, melynek a teljes bekerülési költsége 277millió Ft, az önkormányzat 28 millió Ft önrésszel járul hozzá. A beruházást idén ősszel kezdjük el és 2011-ben fog elkészülni.
TOVÁBBIAKBAN BENYÚJTOTT PÁLYÁZATOK:
Cserke Vitéz Napok

Az évente ismétlődő Cserke Vitézi napok a gyógy és Wellness turizmus mellett a magyar borok, és a kultúrált borfogyasztás népszerűsítése, a történelmiborvidékek, és a kistérség borainak, borászainak bemutatása a fő, amely kapcsolódik a kistérség hagyományos programjaihoz. A környező városok, falvak, tanyák hagyományaival, kultúrájával, jellegzetes gasztronómiai kínálatával, a térség népművészeti, képzőművészeti alkotásaival, és a térségi, Tiszazugi népzenei együttesekkel ismerkedhetünk meg ezen napokban. Az idei év július 15-18.-adikai napokon kerül megrendezésre, melyet az cserkeszőlői önkormányzat saját pénzből finanszíroz a lakosság, illetve idelátogatók részére.
FOLYAMATBAN LÉVŐ PÁYLÁZATOK:
Termálfűtés középületekben
Környezet és Energia Operatív Program által kiírt támogatásra jelenleg folyamatban a pályázat készítése, melynek célja a geotermikus energia felhasználása. A geotermikus energia alkalmazható hőenergia termelésére, így mi ezt kihasználva átalakítanánk egyes középületek fűtésrendszerét. A fejlesztés alá eső épületek az Általános Iskola, Polgármesteri Hivatal, Orvosi rendelő, Óvoda, Bölcsőde, valamint a Nyugdíjas Klub lesz.
Hulladékrekultiváció a kistérségben
A projekt 18 Jász-Nagykun-Szolnok megyei, és 1 Bács-Kiskun megyei település, 20 db rekultiválandó lerakóját érinti. A projektben szereplő TSZH lerakók műszaki védelemmel nem rendelkeznek, már nem üzemelnek, bezárásuk korábban megtörtént, a jogszabályi előírásoknak azonban nem, vagy csak részben tettek eleget, rekultivációra egyik lerakó esetében sem került sor. A megvalósítás fázisában történik meg a rekultiváció kivitelezése.

Cserkeszőlő Önkormányzata több településsel közösen pályázik, a Szelevényi és az egykori Hunyadfalva-Kőteleki hulladékgazdálkodási rendszerhez tartozó talapülések szilárdhulladék-lerakóinak térségi szintű rekultivációjára, ahol az Unió kohéziós alapjából, és hazai központi költségvetési előirányzatból pályázik a rekultiváció finanszírozására. A megvalósítandó Projekt tervezett bruttó költségvetése 2.918.408.000,-Ft.
Ivóvízminőség javítása
Az elkészülő pályázatok a KEOP 1.3.0 pályázati kiírás alapján kerülnek majd benyújtásra. A KEOP 1.3.0 keretében kizárólag társulási rendszerben juthatnak támogatáshoz a települési önkormányzatok! Így Cserkeszőlő tagja lett a Tiszazugi Ivóvízminőség-javító Önkormányzati Társulásnak. A pályázati dokumentáció elkészítése folyamatban van.
TERVBEN LÉVŐ PÁLYÁZAT
Szennyvíztelep-hálózatbővítés
SAJÁT, ÖNERŐBŐL FINANSZÍROZOTT BERUHÁZÁS
Cserkeszőlő Község Önkormányzata önerőből építette fel a saját üzemeltetésű önkiszolgáló éttermét a fürdő területén az uszoda mellett. Az étterem a földszinten elszívó rendszerrel és légkondicionálóval került átadásra, a teraszon koktélbár valamint Jacuzzi hidromasszázs medencék várják a felüdülni vágyókat. Az étterem 2010. augusztus 6-án került átadásra.